En yaygın ticari Polipropilen’in (PP) , kristal yapısı Düşük Yoğunluklu Polietilen (LDPE) ve Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE) arasında bir seviyeye sahiptir. Young modülü (elastizite modülü) de orta seviyededir. Bununla beraber, LDPE’den daha az sert ve HDPE ‘den çok daha az gevrektir. Bu polipropilenin ABS gibi mühendislik plastiklerinin yerine kullanılmasına izin verir.

Polipropilen (moblen) , yorulmaya karşı çok dayanıklıdır. Ekonomik maliyetlidir, darbe dayanımı vardır. Sürtünme katsayısı düşük olup, iyi bir elektrik yalıtımı sağlar. Kimyasal direnci yüksektir. Tüm termoplastik işleme proseslerine uyabilir. Polipropilenin, erime sıcaklığı 160 santigrat derecedir.

Şu dezavantajlara sahiptir. UV ışınına dayanımı azdır, yüksek termal genleşme gösterir. Boya ve kaplaması zordur. Dış hava şartlarına dayanımı azdır, oksitlenebilir. Yanıcıdır, klor içeren solventler ile etkileşime girer.

PP granül kullanılarak deterjan kutu kapakları, ve çeşitli plastik mobilyalar ,sentetik halı tabanı ve oyuncaklar üretilebilir. İnşaat tekstil ve otomotiv sanayinde çeşitli alanlardada PP granül kullanıldığı bilinmektedir.

Firmamız PP granül geridönüşümü için , geri dönüşüm kaynaklarını satın alır, çeşitli temizleme operasyonları sonrası, hammaddeler önce küçük parçalara ayıIrılır, Küçük parçalar konveyörler yardımı ile pp geridönüşüm hattına taşınır.Geri dönüşüm hattı pp granülleri istenilen renkte imal eder.

Paketleme tesisinde paketlenen çuvallanan veya big baglere doldurulan PP granüller satışa sunulur.

Firmamızdaki granül makinaları atık plastiğin (HDPE-LDPE-PP- PE –PS-ABS) tekrar kullanılabilecek hammade olarak geri dönüşümünü gerçekleştiren makinalardır.

İşletmemizdeki granül makinalarının seçimi geri dönüştürülücek olan plastiğin cinsine ve rengine göre belirlenir. Granül makinalarının dizaynı bu kriterler doğrultusunda özel olarak seçilmiştir.

Firmamız tamamen FABRİKA FİRELER ini geri dönüştürüp, orjinal hammaddeye yakın üretim yapmaktadır.Müşteri isteğine uygun renk ve özelliklerde PP granül üretilebilir bu konuda lütfen firmamızla hemen iletişime geçiniz.