Uzun elyaflı olan, çam, köknar, ladin gibi yumuşak odunlu ağaçlardan, sülfat prosesi ile üretilen yüksek mukavemetli bir kâğıt türüdür. Kraft kağıdının su geçirgenliği yoktur ve üretiminde selüloz kullanılır. Parlak oluşu, rengi, mukavemeti ve kolay baskı uygulanabilir olması sebebiyle kullanıldığı sektörlerde en önemli hammadde kalemlerinden biridir . Orman bakımından zengin ülkelerde üretilen kraft kâgıtları, ülkemiz gibi yeterli üretimi olmayan ülkeler tarafından ithal edilmektedir. Firmamızda 2014 yılında Rusya’nın en büyük kağıt ürünleri üreticilerinden “Mari El selüloz ve Kağıt Fabrikasının” Türkiye Distribütörlüğü’nü alarak sektörde yerini almıştır.

Kraft Liner’da  115gsm -150 gsm  ağılıklarında istenilen her ebatta ürün çeşitleri mevcut olup, oluklu kutu sektöründe ve ağır yük paketlerinde kullanılmaktadır.

Kraft Paper’da ise 70gsm – 110 gsm ağırlıklarında istenilen ebatlarda  ürün çeşitleri mevcut olup, alışveriş poşetleri, gıda torbaları ve endüstriyel torba üretiminde kullanılmaktadır.